Wednesday, 15 June 2011

25 خرداد، گزارش از سطح شهر تهران تا ساعت 19:00

تهران: با وجود تدابیر شدید امنیتی با تعطیل شدن ادارات و سازمان ها بر جمعیت حاضر در خیابانها افزوده شده و همچون 22 خرداد مردم امروز هم به صورت مسالمت آمیز در برخی نقاط حضور پیدا کردند.
حکومت دور تا دور میادین اصلی به ویژه میدان انقلاب و میدان ولیعصر نیرو مستقر کرده و در بسیاری از خیابانهای فضای امنیتی حاکم است.
ترافیک شدیدی مناطق مرکزی و شمالی شهر را در برگرفته و خودروها به هر بهانه ای با بوق اعتراض خود را نشان می دهند.
خیابان ها پر است از لباس شخصی ها و بسیجیان دردسته های بیست تا سی نفری در شهر مستقر شده اند و تعدادی از آنها از مردم فیلم و عکس می گیرند یا باتوم بدست بر سر هر تقاطع و چهارراه حضور دارند.
تا این لحظه درگیری اتفاق نیفتاده است اما نزدیک به پنج نفر تا این لحظه درحوالی میدان ولیعصر دستگیر شدند و با خشونت آنها را به داخل خودروهای ون انداختند.
تعداد زیادی از مغازه ها در مسیر انقلاب و همینطور فروشگاه های مسیر ولیعصر تا میدان ونک تعطیل شدند.
در تلفن های مبایل اختلالی به وجود نیامده است اما سرعت اینترنت به ویژه در کافی نت های محدوده مرکزی و شمالی شهر به کاهش یافته است.


گزارش قبلی
25 خرداد، گزارش از سطح شهر تهران تا ساعت 16:00
گزارش خبرنگار ما از تهران: امروز طبق اعلام قبلی، باردیگر جوانان و آزادیخواهان ایران قصد دارند تا از ساعت 6 الی 8 غروب طی تظاهراتی مسالمت آمیز در میادین اصلی شهرها حاضر شوند تا اعتراض خود را به گوش حاکمیت سرکوبگر برسانند.
با وجود آنکه نیروی انتظامی به بهانه اجرای طرح تشدید مقابله با بی حجابی از ساعات اولیه امروز نیروهای خود را در میادین و تقاطع های اصلی و پر رفت و آمد تهران مستقر کرده اما صبح امروز در بزرگراه صدر، نرسیده به خیابان شریعتی روی یک تابلوی بزرگ که تصویری از سیدعلی خامنه ای در آن بود با رنگ سبز نوشته شد «دیکتاتور به پایان سلام کن».
در دومین سالگرد شهادت جوانان آزادیخواه خودروهای گشت نیروی انتظامی از حدود ساعت 15:30 اطراف مزار ندا آقا سلطان و سهراب اعرابی مستقر شدند و کلیه رفت و آمدها را زیر نظر دارند.
در میدان ولیعصر، انقلاب، ونک و آریاشهر تعداد زیادی از خودروها و موتورسواران گشت ارشاد حاضر شدند و ماموران مجهز به شوکر، باتوم و گاز فلفل هستند.
نیروهای لباس شخصی نیز جسته و گریخته در شهر تردد دارند و با بیسیم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

No comments:

Post a Comment